• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Hybrydy Toyoty w Polsce wolne od wad

- W polskich salonach Toyoty nie sprzedano ani jednego hybrydowego auta tej marki z wadliwym systemem hamulcowym - zapewnia TVN CNBC Biznes Robert Mularczyk, rzecznika Toyota Motor Poland. Na całym świecie Toyota wzywa do warsztatów kierowców 436 tys. aut o napędzie spalinowo-elektrycznym z powodu wady hamulca.

- Kampania przywoławcza będzie dotyczyć modelu Prius trzeciej generacji. W związku z czym auta, które dotychczas sprzedawaliśmy w Polsce jako samochody hybrydowe, nie zostaną objęte tą akcją. Są wolne od wszelkiego rodzaju problemów. Natomiast Prius 3 jest w Polsce oficjalnie niedostępny - powiedział TVN CNBC Biznes Mularczyk. Ze wstępnych szacunków Toyota Motor Poland wynika, że w Polsce sprzedano kilkaset hybryd koncernu.

Najwięcej, 223 tys. wadliwych pojazdów tego rodzaju, Toyota zreperuje w Japonii. W Ameryce Północnej do warsztatów wezwano 155 tys. aut, z czego ponad 146 tysięcy w USA. W Europie naprawa dotyczy prawie 53 tys.

Wystarczy mocniej wcisnąć hamulec

Prezes Toyoty już po raz drugi w ciągu ostatnich dni przepraszał klientów za usterki.
- Pragnę zapewnić, ze podwajamy nasze wysiłki, aby wysoka jakość pozostała głównym celem Toyoty. Będziemy blisko współpracować z dilerami i dostawcami części, zrobimy wszystko aby odzyskać zaufanie konsumentów. Osobiście tego dopilnuję - powiedział Akio Toyoda. - Przepraszamy wszystkich klientów, którzy odczuwają niepokój w oczekiwaniu na wezwanie do warsztatu. Jeśli kiedykolwiek wystąpi u państwa problem z hamowaniem, wystarczy mocniej wcisnąć pedał hamulca, a auto na pewno się zatrzyma - dodał.

Prezes Toyoty ma nadzieję, że firmie uda się naprawić 90 procent wszystkich tych samochodów w ciągu trzech miesięcy.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane