• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Huta Łabędy na giełdzie jeszcze w tym roku

Huta Łabędy na giełdzie jeszcze w tym roku
Foto: TVN24 Foto: Huta Łabędy i Chemobudowa w drodze na giełdę

Ministerstwo Skarbu Państwa przewiduje, że w 2008 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych może pojawić się Huta Łabędy, a na przełomie 2008 i 2009 roku Chemobudowa Kraków.

Resort w obu przypadkach planuje sprzedaż własnych akcji i nie wyklucza zejścia poniżej pakietu kontrolnego. - Sądzę, że jeszcze w tym roku może pojawić się na GPW Huta Łabędy. Obecnie spółka jest na etapie odbioru analiz prywatyzacyjnych - powiedział wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.
- Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie po odbiorze analiz, co może potrwać nawet kilka miesięcy. Jest możliwe, że co do Huty Łabędy podejmiemy decyzję o przystąpieniu do rokowań, ale moim zdaniem ta spółka mogłaby zostać przeznaczona do prywatyzacji poprzez ofertę publiczną - dodał.

Zdaniem Gawlika, nieco dłużej potrwa proces przygotowania do upublicznienia spółki Chemobudowa Kraków.
- Na GPW pojawi się także Chemobudowa Kraków. Obecnie jest ogłoszone postępowanie na wybór doradcy przy prywatyzacji. Sama oferta może mieć miejsce najwcześniej pod koniec roku 2008 albo na początku 2009 - powiedział Gawlik.

Obie firmy są jednoosobowymi spółkami Skarbu Państwa, w których SP ma po 100 proc. udziałów. - W obu przypadkach w ofercie publicznej Skarb Państwa chce sprzedawać udziały. Nie widzę powodów, by zachowywać pakiety kontrolne - oznajmił wiceminister.

W pierwszej połowie ubiegłego roku ministerstwo skarbu szacowało, że oferta publiczna Huty Łabędy mogłaby nastąpić jeszcze w 2007 roku.

Huta Łabędy w 2006 roku miała ponad 50 mln zł zysku netto. Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa-Kraków oferuje generalne wykonawstwo inwestycji "pod klucz" wszelkich obiektów budowlanych, m.in. banków, biurowców i hoteli, dróg, mostów, elektrowni, oczyszczalni ścieków, osiedli mieszkaniowych itp.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane