• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Hummer nie będzie miał skośnych oczu?

Hummer nie będzie miał skośnych oczu?
Foto: sxc.hu Foto: Hummer nie pojedzie za chiński mur?

Hummer najprawdopodobniej nie trafi w chińskie ręce. Według informacji pekińskiego radia, władze Chin mają zablokować ofertę na zakup tej marki General Motors przez chińską firmę. Powód? Ochrona środowiska...

Ewentualne przejęcie Hummera przez chińską firmę Tengzhong Heavy Industrial Machinery wymaga zgody Narodowej Komisji Rozwoju i Reform - działającej jako regulator rynku. Tymczasem komisji nie podoba się to, że Hummery spalają olbrzymią ilość paliwa, tymczasem Komisja zaczęła zmuszać miejscowych producentów do ograniczeń w emisji czynników zanieczyszczających środowisko. Inny powód wymieniony przez rozgłośnię, to brak doświadczenia Tengzong w produkcji pojazdów.

Wartość chińskiej oferty na Hummera nie została ujawniona. Według analityków, General Motors mógłby otrzymać za tę kultową markę około stu milionów dolarów - pięć razy mniej niż oczekiwano wcześniej.

Hummer początkowo był pojazdem wojskowym. Zyskał wysokie uznanie wśród żołnierzy, a popularność sprawiła, że wypuszczono jego cywilną wersję, która z czasem przekształciła się w luksusową limuzynę o militarno-terenowych kształtach.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane