• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

HSBC oddał Aliorowi długi Kowalskiego

HSBC oddał Aliorowi długi Kowalskiego
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Pożyczkowy transfer z HSBC do Aliora

HSBC, jedna z największych instytucji finansowych na świecie, pozbyła się działu obsługującego kredyty ratalne i karty kredytowe klientów indywidualnych. Kupił go działający od niedawna na naszym rynku Alior Bank. HSBC już od jakiegoś czasu zapowiadało, że zamierza skupić się przede wszystkim na obsłudze przedsiębiorstw i bankowości osobistej dla zamożniejszych klientów.

- Rozmawialiśmy na ten temat z kilkoma bankami, ale Alior zgłosił najbardziej atrakcyjna ofertę - powiedział Alan Jarman, dyrektor zarządzający polskiego oddziału HSBC. Sprzedaż była wynikiem realizacji strategii banku. Alior zapłacił za portfel kredytowy HSBC jego wartość, czyli ponad mld zł plus premię, która jest tajemnicą handlową.

Zmiana bez zmian

- Łączna wartość portfela, który przejął Alior Bank to 1,050 mld zł, z czego 150 mln przypada na karty kredytowe. W sumie pozyskaliśmy ok. 400 tys. nowych klientów - powiedział z w TVN CNBC Biznes, Cezary Smorszczewski, wiceprezes działającego w Polsce od 1 września ubiegłego roku, Alior Banku.

Nie krył zadowolenia, że to jego bank został nabywcą, bo taki sposób pozyskania klienta jest znacznie tańszy, niż ściągnięcie go do banku i podkreślił, że wciąż jest zainteresowany podobnymi transakcjami. Zapewnił, że klienci HSBC nie odczują zmiany przejścia do jego banku, chyba że na lepsze. - Zaczynamy właśnie informowanie klientów o transakcji - powiedział. - Na razie wszystkie warunki umów pozostają takie same. Niedługo jednak będziemy chcieli przedstawić nowe propozycje - dodał.

mkg//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane