• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Honda wzywa kolejne auta. Przez eksplodującą poduszkę

Honda wzywa kolejne auta. Przez eksplodującą poduszkę
Foto: Wikipedia Foto: Poduszki powietrzne mają być śmiertelnie groźne

Honda wezwała 170 tys. właścicieli aut do wymiany poduszek powietrznych. Koncern motoryzacyjny twierdzi, że system, który ma chronić pasażerów w czasie wypadku, jest wadliwy i poduszki powietrzne mogą eksplodować w czasie jazdy.

Producent samochodów poinformował, że wezwał do warsztatów kolejne 170 tys. aut. Honda już wcześniej zdecydowała się na podobny krok. W czerwcu wezwała do wymiany poduszek powietrznych w 2 mln pojazdów.

Zatajone badania?

Wadliwa poduszka powietrzna może znajdować się w pięciu modelach Hondy, które były sprzedawane m.in. w Azji i Europie. Awaryjna część, która może spowodować nienormalny wybuch poduszki powietrznej podczas wypadku, została dostarczona przez japońską firmę Takata. 

Firma Takata produkuje poduszki powietrzne dla co najmniej dziewięciu innych koncernów motoryzacyjnych. W zeszłym tygodniu New York Times podał, że pracownicy Takaty przez lata ukrywali wyniki badań, z których wynikało, że poduszki mogą wybuchać w czasie jazdy. Takata zaprzeczyła tym zarzutom.

Producent

Takata poza poduszkami powietrznymi produkuje inne komponenty do samochodów, w tym systemy pasów bezpieczeństwa czy kierownice. Dysponuje fabrykami na czterech kontynentach i zatrudnia na całym świecie ok. 35 tys. osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane