• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Honda stawia na nogi

Honda stawia na nogi
Foto: autoblog.com Foto: Nowy wynalazek japońskiego koncernu

Honda szykuje się do prezentacji eksperymentalnego modelu urządzenia wspomagającego chodzenie, które może pomóc osobom starszym lub z osłabionymi mięśniami nóg. Obecnie projekt wchodzi w fazę oceny wykonalności.

Technologia kontrolująca wykorzystana w urządzeniu to innowacja Hondy, opracowana na podstawie obszernych badań ludzkiego chodu. W podobny sposób stworzono technologię umożliwiającą poruszanie się humanoidalnego robota znanego pod nazwą ASIMO.

Na podstawie informacji pochodzących z czujnika położenia biodra, urządzenie kontroluje ruch, a specjalne silniczki zapewniają optymalne wsparcie zgodnie z przesyłanymi do nich impulsami. Urządzenie pozwala na wydłużenie stawianych kroków, co powinno znacznie ułatwić chodzenie.

Przystosowane do ciała rozmiary urządzenia osiągnięto dzięki zastosowaniu silniczków bezszczotkowych (energooszczędnych i odpornych na zużycie) oraz systemu sterującego Hondy. Prosty projekt umożliwiający przymocowanie urządzenia paskiem wokół bioder i uda pozwolił na uzyskanie wagi ok. 2,8 kg. Aparat ma redukować obciążenie mięśni użytkownika i może zostać dopasowane do różnych kształtów ciała.

mkg//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane