• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Hollywood zastawia się w lombardach

Hollywood zastawia się w lombardach
Foto: TVN24.pl Foto: Zegarki Rolexa, obrazy Warhola czy biżuteria Tiffany'ego zmieniają właścicieli

Im gorzej, tym lepiej - przyznają właściciele lombardów w Stanach Zjednoczonych. Kryzys niszczy tam nie tylko zwykłych ludzi, ale i gwiazdy z okładek gazet oraz rekiny finansjery. Postawieni pod ścianą, oddają pod zastaw swoje złote roleksy, luksusowe ferrari i obrazy Picassa. A właściciele lombardów zacierają z zadowolenia ręce.

Skutki kryzysu za oceanem poczuli w kieszeni nawet krezusi. "To prawdziwy boom" - ogłosił światu jeden z najbardziej ekskluzywnych lombardów w Los Angeles - Beverly Loan. W ciągu zaledwie trzech miesięcy jego obroty się potroiły. A wszystko przez kryzys finansowy na amerykańskim rynku.

- Jeszcze nigdy nie widziałem tylu bankierów, adwokatów, lekarzy i aktorów przychodzących z cennymi przedmiotami pod zastaw - powiedział agencji Bloomberg dyrektor Beverly Loan.

Lombardowy garaż pęka w szwach

Ludzie z pierwszych stron kolorowych gazet przychodzą, bo potrzebują szybkiej gotówki na spłaty kredytów, alimentów czy operacji plastycznych.

Dla przykładu dyrektor wymienia niedawno zastawione luksusowe przedmioty: złotą bransoletkę z 69 diamentami i 18-karatowego złotego Rolexa Yachtmaster II za równowartość blisko 60 tysięcy złotych. Jeden z klientów zażyczył sobie 2,7 miliona dolarów za naszyjnik, a można też kupić zastawione prace Picassa czy Andy'ego Warhola.

Dyrektor wspomina też o lombardowym garażu wypełnionym sześćdziesięcioma autami takich marek, jak porsche, ferrari czy bentley.

kap/ ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane