• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Hollywood wybiera Gdańsk

Hollywood wybiera Gdańsk
Foto: sxc.hu Foto: Malownicza okolica Gdańska zachęciła Sony Pictures?

Gdańsk ma szansę stać się nowym Hollywood. Jedna z największych firm trzęsąca filmowym światem - Sony Pictures Entertainment - chce w Trójmieście otworzyć pierwsze w Europie centrum usług finansowych - donosi "Puls Biznesu".

Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Koncern Sony Pictures Entertainment to jedna z kilkunastu firm z grupy Sony Corporation of America, do której należą m.in. Columbia TriStar Motion Picture i Metro Goldwyn Mayer Studios, czyli najwięksi dystrybutorzy i producenci filmów, seriali, programów tv i płyt DVD. Do tej pory jedyną siedzibę mieli w Kalifornii, teraz planują nową lokalizację w Europie.

Wśród głównych kandydatów były stolice Europy Środkowej - Berlin, Bratysława, Praga, Budapeszt i Warszawa. Potencjalnych inwestorów bardziej zachwycił jednak Gdańsk - twierdzi "Puls Biznesu". "Na 95 procent" - czytamy w "PB". - Okazało się, że Gdańsk ma duży potencjał, nie będzie tu problemu z kadrą. To miasto wybija się na świetną lokalizację, znajduje się na krótkich listach wielu film - mówi gazecie człowiek, z którym spotykali się przedstawiciele inwestora.

ktu ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane