• rozwiń
  • WIG20 2387.97 +1.22%
  • WIG30 2711.82 +1.16%
  • WIG 60330.43 +1.00%
  • sWIG80 10942.81 +0.08%
  • mWIG40 4053.83 +0.54%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:03

Dostosuj

Temat: Rosja

Hollande straszy Rosję. "Przystąpimy do sankcji, przejrzymy umowy"

Hollande straszy Rosję. "Przystąpimy do sankcji, przejrzymy umowy"
Foto: sxc.hu Foto: Francja solidaryzuje się z Ukrainą

- Francja, podobnie jak Unia Europejska, nie uzna pseudokonsultacji na Krymie i jeśli Rosja nie wycofa się z eskalacji na półwyspie, UE zastosuje wobec niej sankcje - zapowiedział w sobotę prezydent Francji Francois Holllande.

Zdaniem prezydenta "pseudokonsultacje", które przygotowała Rosja na Krymie w celu przyłączenia go do Rosji, "nie mogą zostać uznane przez UE, ponieważ zorganizowała je bez poszanowania zarówno prawa ukraińskiego, jak i międzynarodowego".

Wojskowe kontrakty pod lupę

Hollande, który wypowiadał się na wspólnej z włoskim premierem Matteo Renzim konferencji prasowej po rozmowach, jakie odbyli w Pałacu Elizejskim, zapowiedział, że jeśli ze strony Rosji nie nastąpi deeskalacja konfliktu, Paryż przystąpi również do zrewidowania swej współpracy wojskowej z Rosją.

Do tej pory francuscy politycy zaprzeczali, jakoby rozważali wycofanie się z kontraktu na dostawę dużych okrętów desantowych Mistral do Rosji. - Kryzys nie osiągnął jeszcze takiego poziomu - mówił jeszcze na początku marca szef MSZ Laurent Fabius. Francuski przemysł zbrojeniowy dostarcza Rosjanom sprzęt, który bardzo pomógłby w operacji zajęcia Krymu.

Europejski przemysł zbrojeniowy przykłada się modernizacji rosyjskiej nie tylko przy pomocy Mistrali. Sprzedają także nowoczesne kamery na podczerwień i systemy celownicze.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane