• rozwiń

Hollande odwiedził Dolinę Krzemową. Przywiezie technologie do Francji?

Hollande odwiedził Dolinę Krzemową. Przywiezie technologie do Francji? Odtwórz: Hollande odwiedził Dolinę Krzemową. Przywiezie technologie do Francji?
Foto: PAP | Video: Reuters Foto: Przed Hollandem Dolinę Krzemową odwiedził w 1983 roku prezydent Francji François Mitterand | Video: Hollande odwiedził Dolinę Krzemową. Przywiezie technologie do Francji?

Odbywający oficjalną wizytę państwową w Stanach Zjednoczonych prezydent Francji François Hollande odwiedził w środę Dolinę Krzemową, amerykańskie centrum nowoczesnych technologii, położone na zachodnim wybrzeżu kraju.

W regionie swoje główne siedziby mają największe światowe firmy branży komputerowej, m.in. Intel, Apple, Microsoft, AMD i Google. Hollande zauważył, że w Kalifornii swoje przedstawicielstwa ma też około 300 przedsiębiorstw francuskich. - Tu w Kalifornii wynajduje się świat przyszłości - powiedział prezydent Francji.

Spotkania na szczycie

Hollande podczas wizyty zjadł wspólny obiad z prezesem Google Erikiem Schmidtem, szefową zarządu Facebook Inc. Sheryl Sandberg, a także współzałożycielem i prezesem Twittera, Jackiem Dorseyem. Spotkanie było zamknięte dla prasy.

Hollande wskazuje na amerykański przemysł technologiczny jako sukces gospodarczy, który chciałby powtórzyć u siebie w kraju. AP zauważa jednak, że jest on jednym z przywódców Europy najaktywniej walczących z próbami naruszania prywatności przez firmy technologiczne i unikaniem przez nie podatków dochodowych.

Wcześniej się nie udało

Przed Hollandem Dolinę Krzemową odwiedził w 1983 roku prezydent Francji François Mitterand. Spotkał się m.in. z 29-letnim wówczas założycielem Apple'a Stevem Jobsem.

Hollande do Paryża wraca w czwartek. Przed wizytą w Kalifornii był w Waszyngtonie i rozmawiał z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane