• rozwiń
  • WIG20 2233.14 -0.70%
  • WIG30 2528.41 -0.81%
  • WIG 58730.11 -0.70%
  • sWIG80 11540.75 -0.43%
  • mWIG40 3747.94 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:27

Dostosuj

Holding Czarneckiego zwiększa wpływy na białoruskim rynku

Holding Czarneckiego zwiększa wpływy na białoruskim rynku
Foto: Getin Holding Foto: Prezes Getin Holding, Leszek Czarnecki prowadzi ekspansję na wschodzie

Polski Getin Holding, którego prezesem jest Leszek Czarnecki, kupił za 4,9 mln euro drugi co do wielkości bank na Białorusi – Białoruski Bank Małego Biznesu – poinformowały w sobotę białoruskie media. Do kupna 95,5 proc. akcji białoruskiego banku doszło w piątek.

Bank Małego Biznesu specjalizujące się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Wcześniej jego akcjonariuszami byli Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Międzynarodowa Korporacja Finansowa oraz firmy niemieckie, holenderskie i amerykańskie.

Instytucja ma oddziały w siedmiu miastach Białorusi, w tym w Mińsku, Grodnie, Brześciu i Witebsku.

Kierunek: Europa Wschodnia

Decyzję kupna Getin Holding motywuje chęcią zwiększenia swojego udziału na białoruskim rynku kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw.

To już drugi bank, który przejął Getin Holding na Białorusi. W 2008 r. polska grupa poinformowała, że kupiła 75,04 proc. akcji białoruskiego Sombelbanku za około 16,4 mln zł (około 4 mln euro), który specjalizuje się w bankowości detalicznej oraz obsłudze przedsiębiorstw.

W skład Grupy Getin Holding wchodzi Idea Bank oraz podmioty prowadzące międzynarodową działalność finansową, między innymi Carcade, Kubanbank, Idea Bank Ukraina, TU Europa Ukraina, TU Europa Ukraina Życie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane