• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Historyk do Rady Polityki Pieniężnej?

Historyk do Rady Polityki Pieniężnej?
Foto: photoeuropeanparliament Foto: Wojciech Roszkowski do RPP

Historyk Wojciech Roszkowski może zostać członkiem Rady Polityki Pieniężnej w nowej kadencji - podała agencja Reutera, cytując słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że prezydent dokona wyboru z grona 5-6 osób. - Profesor Zyta Gilowska na razie nie jest zainteresowana tą posadą, chociaż oczywiście jej to proponowałem - powiedział - cytowany przez Reutera - Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał on również, że na liście rozważanych kandydatur "raczej nie znajdzie się" Ryszard Bugaj.

Wojciech Roszkowski to autor popularnego podręcznika do historii, w latach osiemdziesiątych wydanej w drugim obiegu pod pseudonimem Andrzej Albert. Na zamieszczonej na stronie internetowej www.roszkowski.pl liście jego publikacji znajdują się cztery pozycje związane z historią ekonomii.

Jednak absolwentem wydziału handlu zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie i doktorem nauk ekonomicznych. Jednak tytuł profesorski w 1996 roku otrzymał w dziedzinie nauk humanistycznych. Jego specjalnością są historia gospodarcza, historia najnowsza i nauki polityczne.

Roszkowski był wybranym z list PiS posłem do Parlamentu Europejskiego minionej kadencji.

Bieżąca kadencja Rady Polityki Pieniężnej dobiega końca. Nowi członkowie mają być powołani na początku 2010 roku. Po trzech członków powołują Sejm, Senat i prezydent.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane