• rozwiń
  • WIG20 2196.47 -0.39%
  • WIG30 2496.60 -0.37%
  • WIG 58090.94 -0.35%
  • sWIG80 11593.09 -0.31%
  • mWIG40 3810.46 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:07

Dostosuj

Hinduski gigant we Wrocławiu

Hinduski gigant we Wrocławiu
Foto: TVN24 (Wroclaw z lotu ptaka) Foto: Wrocław staje się polską Doliną Krzemową

Hinduski koncern Wipro otworzy we Wrocławiu centrum badawczo-usługowe na całą Europę i zatrudni w nim ponad 200 informatyków - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza".

Oficjalnie o inwestycji hinduskiego giganta we Wrocławiu prawdopodobnie poinformuje dziś na specjalnej konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i ambasador Indii w Polsce Chandra Mohan Bhandari.

Złote czasy dla informatyków
Gazeta podaje, że Wipro, we współpracy z grupą finansową Credit Suisse, otworzy we Wrocławiu duże centrum badawczo-usługowe, które będzie obsługiwać całą Europę. Pracownicy centrum będą projektować i wdrażać najnowocześniejsze systemy zarządzania kadrami. - Nasi informatycy będą m.in. wymyślać, jak przy pomocy skomplikowanych aplikacji skuteczniej i efektywniej zarządzać pracą ludzi w korporacjach - tłumaczy anonimowo osoba biorąca udział w negocjacjach.

Pracownicy centrum będą projektować i wdrażać najnowocześniejsze systemy zarządzania kadrami.

wrocek

Pracę we wrocławskim ośrodku znajdzie nawet 200 informatyków znających język angielski i niemiecki. - Takie centra mają jednak zdolność do szybkiego rozrastania się. Hindusi już zapewniają, że w ciągu najbliższych kilku lat liczba zatrudnionych informatyków może wzrosnąć nawet dwukrotnie - mówi dziennikowi źródło. Wipro chce ściągnąć do Wrocławia najlepszych informatyków nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

Partner gigantów
Wipro to trzecia co do wielkości hinduska firma informatyczna. Siedzibę ma w Bangalore, indyjskiej Dolinie Krzemowej. Jest strategicznym partnerem takich gigantów informatyki jak Cisco, HP, IBM, Microsoft, SAP czy Sun. W ciągu ostatnich kilku lat koncern zwiększył sprzedaż z 545 mln dol. w 2000 r. do ponad 5 mld dol. w 2007 r. Na całym świecie zatrudnia 80 tys. osób (w tym 18 tys. inżynierów i specjalistów IT) i współpracuje z 50 z 500 największych firm na świecie według miesięcznika "Fortune", m.in. z Boeingiem, BP, Sony, HP, Airbusem, Toshibą i Wall Martem.

mpj/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane