• rozwiń

Heyah Ukraińcom

Heyah Ukraińcom
Foto: TVN24 Foto: Tanie dzwonienie dla imigrantów zarobkowych z Ukrainy

Polska Telefonia Cyfrowa postanowiła zarabiać na usługach świadczonych Ukraińcom przebywającym w Polsce. Do 8 stycznia 2008 r. w sieci Heyah oferuje rozmowy na Ukrainę po 68 gr za minutę - pisze "Gazeta Prawna".

- To oferta dla Ukraińców przyjeżdżających do Polski. Obecnie to liczna grupa osób i spodziewamy się, że potencjał tego segmentu będzie coraz większy - mówi GP Robert Bujok, szef marketingu Heyah, należącej do PTC sieci oferującej usługi pre-paid (przedpłacone).

Przyznaje, że przy konstruowaniu oferty skorzystano z doświadczeń z rynku brytyjskiego i niemieckiego. Zachodnie firmy telekomunikacyjne już jakiś czas temu wpadły na pomysł, że można dobrze zarabiać na osobach, które z zagranicy przyjechały do ich kraju w poszukiwaniu pracy. W Niemczech ruszył wirtualny operator komórkowy ukierunkowany na usługi dla Turków. Oferuje tanie rozmowy wewnątrz własnej sieci, tanie rozmowy do Turcji oraz obsługę w języku tureckim. Podobnie postępuje brytyjski operator komórkowy O2. Ta firma uruchomiła tanie połączenia do Polski dla klientów usług przedpłaconych.

Tym tropem podążyło - jako pierwszy polski operator - PTC. W sieci Heyah oferuje międzynarodowe rozmowy na Ukrainę po 68 gr za minutę. W sieci Telekomunikacji Polskiej rozmowa na Ukrainę kosztuje 1,7 zł, a np. w Tele2 - 1,34 zł. PTC przygotowało wszelkie materiały informacyjne po ukraińsku, uruchomiło też ukraińską wersję swojej strony.


mpj

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane