• rozwiń

Hewlett-Packard zwolni tysiące pracowników

Hewlett-Packard zwolni tysiące pracowników
Foto: włodi/CC BY SA Foto: W ramach restrukturyzacji pracę w firmie może stracić nawet 50 tys. osób

Hewlett-Packard (HP) ogłosił w czwartek wzrost zysków o 18 proc. do 1,3 mld dolarów w drugim kwartale rozliczeniowym zakończonym w kwietniu. Pomimo rosnących zysków koncern planuje zwolnić dodatkowo jednak 11-16 tys. pracowników. Po opublikowaniu komunikatu ceny akcji HP spadły na zamknięciu giełdy i w handlu międzysesyjnym.

HP już wcześniej ogłosił, że zwolni 34 tys. osób w ramach restrukturyzacji ogłoszonej w 2012 roku. Plan zakłada uproszczenie procesów biznesowych, przyśpieszenie innowacji, osiąganie niższych kosztów oraz lepszych wyników.

- Cieszę się, że mogę ogłosić, że trwa uzdrowienie HP - powiedziała prezes Meg Whitman. Stopniowo przekształcamy HP w firmę bardziej żwawą, tańszą i mocniej skierowaną w stronę klienta i naszych partnerów - dodała.

Analitycy rozczarowani

Jednak analitycy byli rozczarowani wzrostem przychodów przedsiębiorstwa. Rok wcześniej spółka miała 1,08 mld dolarów zysku przy 27,6 mld dolarów przychodów.

HP zostało mocno dotknięte przez spadek sprzedaży PC-ów, wynikający ze wzrostu popularności  tabletów i smartfonów. Liczba sprzedanych w ubiegłym roku na całym świecie klasycznych komputerów osobistych zmniejszyła się w porównaniu z rokiem 2012 o 10 proc., do 316 mln sztuk.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane