• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Heineken wymiesza się z FEMSĄ

Heineken wymiesza się 
z FEMSĄ
Foto: sxc.hu Foto: Holenderskie piwo z meksykańską wkładką

Wielka fuzja na rynku piwa. Heineken zamierza za akcje warte 7,7 mld euro kupić część meksykańskiej firmy FEMSA - podaje agencja Bloomberga. Transakcja ma globalnemu browarowi rodem z Holandii dać wiodącą pozycję na wschodzącym rynku latynoamerykańskim.

Wielu analityków będzie zachwyconych tą transakcją. Heineken konsoliduje swoją pozycję. Nie będzie ogólnej emisji akcji, tylko skierowana do konkretnego odbiorcy, więc akcjonariusze nie ucierpią

heineken

Heineken podał, że po kilku transakcjach FEMSA stanie się drugim co do wielkości akcjonariuszem w grupie. Będzie miała 12,5 procent Heinekena i 14,9 procent Heineken Holdings, co przekłada się na 20-procentowy udział w grupie.
- Transakcja z FEMSA ma dla Heinekena znaczenie strategiczne - napisali w raporcie analitycy SNS Securities. Przyznają jednak, że transakcja dla Holendrów nie jest zbyt tania.

Rynek powinien jednak być z niej zadowolony.
- Wielu analityków będzie zachwyconych tą transakcją. Heineken konsoliduje swoją pozycję. Nie będzie publicznej emisji akcji, tylko skierowana do konkretnego odbiorcy, więc akcjonariusze nie ucierpią - przekonuje Geoffrey Leloux, makler z Keijser Capital. - Brak oczekiwanej dużej emisji akcji skierowanej na otwarty rynek sprzyja zwyżce kursu - dodaje.

Transakcja była oczekiwana od kiedy SABMiller wycofał się z przetargu na FEMSA. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale.

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane