• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Heavy metal to muzyka... dobrobytu. Im więcej kapel, tym wyższe PKB

Heavy metal to muzyka... dobrobytu. Im więcej kapel, tym wyższe PKB
Foto: Shutterstock/ SXC Foto: Kto słucha heavy metalu?

Heavy metal przez lata uznawany był za muzykę wyalienowania i buntu młodych wobec braku perspektyw. Jednak nowe badanie sugeruje, że obecnie ten gatunek rozwija się najlepiej w krajach o najwyższym poziomie dobrobytu i jakości życia.

Na łamach portalu citylab.com dwójka badaczy - Richard Florida i Charlotta Melander - dowodzi, że choć w niektórych sytuacjach heavy metal może być muzycznym wyborem wyobcowanych mężczyzn z klasy robotniczej, to cieszy się ona największą popularnością w najbardziej zaawansowanych, tolerancyjnych i innowacyjnych krajach na świecie.

Magia liczb

Argumenty naukowców dobrze oddaje mapa, która stała się ostatnio internetowym hitem. Została ona przygotowana na bazie Encyklopedii Metalu i określa liczbę zespołów heavy metalowych przypadających na 100 tys. osób w danym kraju.

Naukowcy zbadali mapę i odkryli coś niezwykłego. - Dostrzegliśmy, że liczba zespołów heavymetalowych w danym kraju jest skorelowana z jego bogactwem i zamożnością ludzi - podkreśla Florida.

I dodaje: - Liczba zespołów na głowę mieszkańca jest powiązana z PKB per capita, poziomem kreatywności i przedsiębiorczości, poziomem wykształcenia, a także ogólnym rozwojem człowieka, jego samopoczuciem i zadowoleniem z życia.

O fenomenie napisał m.in. brytyjski "Guardian", a na swoim profilu na Twitterze mapę go obrazującą umieściło Światowe Forum Ekonomiczne.Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane