• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Hazard jak faszyzm, a grający jak przestępca

Hazard jak faszyzm, a grający jak przestępca
Foto: TVN24 Foto: Jacek Kapica o kontroli hazardu w internecie

Rząd w ramach zapowiedzianej przez premiera niemal całkowitej delegalizacji hazardu zamierza wyłapywać także grających w internecie. Jak? - Zakazywać łączenia przez polskie serwery ze stronami hazardowymi - tak jak w przypadku stron faszystowskich. I monitorowanie przelewów - tłumaczył w Poranku TVN24 wiceminister finansów Jacek Kapica.

Hazard będzie w Polsce zdecydowanie ograniczony - zapowiedział rząd, który jeszcze kilka miesięcy temu liczył zyski, jakie osiągnie z dodatkowego opodatkowania gier i zakładów.

Teraz w ciągu pięciu lat mają zniknąć wyrastające dotąd jak grzyby po deszczu punkty z automatami do gier, hazard ma być zamknięty w wysoko opodatkowanych kasynach, a hazard w internecie - choć i tak jest teraz formalnie zabroniony - ma być ostro ścigany.

Sieć na sieć

Rząd w tym celu zamierza zrównać status internetowych stron, które oferują usługi hazardowe z np. faszystowskimi. - Zakładamy nałożenie na prowadzących serwery zakazu łączenia się z polskich serwerów do hazardowych stron internetowych. Ten zakaz obowiązuje np. w stosunku do stron faszystowskich, czy rasistowskich i jest egzekwowany przez administratorów. Z polskich serwerów nie można łączyć się do takich stron - tłumaczył w Poranku TVN24 wiceminister finansów Jacek Kapica.

Drugi element rządowego planu to śledzenie przelewów bankowych czy finansowych z kontami firm urządzających hazard w internecie. - Poprzez międzynarodowy monitoring przelewów będziemy wiedzieli z jakiego konta osobistego są przelewane środki, żeby postawić zakład lub na jakie konto wpływają z tytułu wygranej - mówił Kapica.

Z kolei poseł Sławomir Nowak z PO dodał w Radiu RMF FM: - Chcemy wprowadzić taki system na wzór innych państw, gdzie osoba grająca popełnia przestępstwo. Polityk nie wyjaśnił jednak, jakie kary miałyby za to grozić.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane