• rozwiń

Hausner z leśnikami zamiast z Radą Polityki Pieniężnej. A Rada chwali Belkę i ubolewa

"Piwotalny" i "gravitas". Belka tłumaczy się ze słów o Hausnerze Odtwórz: "Piwotalny" i "gravitas". Belka tłumaczy się ze słów o Hausnerze
"Piwotalny" i "gravitas". Belka tłumaczy się ze słów o Hausnerze "Źródło: tvn24"

Profesor Jerzy Hausner nie wziął udziału w dzisiejszym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej - dowiedział się TVN24 Biznes i Świat. RPP poinformowała po posiedzeniu, że "pozytywnie ocenia bardzo dobrą współpracę z prezesem NBP" i jednocześnie ubolewa, że jego słowa "mogą sprawiać wrażenie, że włączył się on w polityczny cykl wyborczy. Takie zaangażowanie byłoby niedopuszczalne".

Członek Rady Polityki Pieniężnej profesor Jerzy Hausner nie przybył na dzisiejsze posiedzenie RPP - dowiedziała się TVN24 Biznes i Świat w Narodowym Banku Polskim. Według informacji uzyskanych przez TVN24 Biznes i Świat prof. Hausner miał w tym czasie przebywać w Kielcach na Krajowej Naradzie Leśników. W programie narady przewidziane jest wystąpienie profesora na temat "uwarunkowań ekonomicznych gospodarki leśnej w Polsce".Na dzisiejsze posiedzenie nie przybył także profesor Andrzej Glapiński. W spotkaniu RPP uczestniczył natomiast prof. Marek Belka, prezes NBP, którego udział nie był pewny.

Oświadczenie RPP

Po posiedzeniu członkowie RPP wydali oświadczenie w odniesieniu do nielegalnie nagranych wypowiedzi prof. Marka Belki, prezesa NBP.

"Rada Polityki Pieniężnej pozytywnie ocenia dotychczasową bardzo dobrą współpracę z Prezesem NBP. Ubolewa, że wypowiedzi Prezesa NBP, zarejestrowane poprzez nielegalny podsłuch, mogą sprawiać wrażenie, że Przewodniczący RPP włączył się w polityczny cykl wyborczy. Takie zaangażowanie byłoby niedopuszczalne. RPP zapewnia także, że z taką samą determinacją jak dotychczas będzie dbać o wartość polskiego pieniądza" - informuje Rada Polityki Pieniężnej.

Słowa Belki

W ujawnionej przez "Wprost" rozmowie słychać, jak Marek Belka rozmawia z Bartłomiejem Sienkiewiczem o możliwościach wsparcia banku centralnego dla budżetu państwa, sugerując, że w zamian mile widziana byłaby dymisja Jacka Rostowskiego ze stanowiska ministra finansów i nowelizacja ustawy o NBP. Belka wypowiadał się również lekceważąco na temat członków Rady Polityki Pieniężnej, określając organ mianem "pieprzonego".

Prezes NBP bardzo dosadnie wyraził się o Radzie Polityki Pieniężnej mówiąc: "mamy oczywiście tę pieprzoną radę Polityki Pieniężnej, ale jesteśmy w stanie z nią zagrać. Ale wtedy moim warunkiem, excuse-moi, jest dymisja ministra finansów".Prof. Belka dywagował także na temat anatomii prof. Hausnera. - Piwotalny właśnie on jest, ku*** mać... A patrz, jak on się temu ch***wi podoba, że on jest piwotalny (...). Grawitacją on tylko dodaje i myśli, że ma dłuższego. Niestety, każdy człowiek ma jakieś słabości, nawet on. W każdym razie tak naprawdę, to o to chodzi - powiedział Belka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane