• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Hala KDT znów do kupienia

Hala KDT znów do kupienia
Foto: TVN24 Foto: Hala KDT znów do kupienia

Hala warszawskich Kupieckich Domów Towarowych wystawiona na sprzedaż. Firma Kruszer, która halę kupiła od miasta Warszawy, teraz chce ją sprzedać na internetowym serwisie aukcyjnym. Właścicielem blaszaka może zostać każdy, kto da przynajmniej 3,9 milionów złotych.

Kruszer w grudniu kupił halę od miasta za 103 tysiące złotych. Wcześniej ratusz próbował halę sprzedać na dwóch przetargach: najpierw cena wywoławcza wynosiła 10 milionów złotych, później 7 milionów. Żaden z przetargów nie zainteresował żadnego oferenta. Ostatecznie miasto zdecydowało się sprzedać halę za nieco ponad sto tysięcy złotych.

Trudno się dziwić, że nowy właściciel halę wycenia dużo drożej: dolicza bowiem koszty jej rozbiórki. Sam ratusz szacował je na cztery miliony złotych.

Firma Kruszer potencjalnych nabywców zapewnia, że może przenieść cały budynek w nowe, wyznaczone przez zainteresowanego miejsce. Hala ma ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych i, jak zaznacza firma w opisie aukcji, jest w stanie idealnym. Z warszawskiego Placu Defilad musi zniknąć do czerwca. "Odbiór loco Warszawa" - pisze w ofercie sprzedający, oferując możliwość zakupu z ponownym montażem, a także wykonanie projektu budowlanego dla nowej lokalizacji.

Zobacz halę warszawskich Kupieckich Domów Towarowych na zdjęciach lotniczych w zumi.pl

O hali było głośno latem zeszłego roku. Stolica wcześniej wypowiedziała spółce Kupieckie Domy Towarowe umowę na dzierżawę terenu pod Pałacem Kultury, gdzie hala stoi. Właściciele znajdujących się wewnątrz blaszaka sklepów nie chcieli jednak opuścić swoich lokali. Doszło wówczas do regularnej bitwy kupców z ochroniarzami i policją.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane