• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Temat: Cyberbezpieczeństwo

Hakerzy zaatakują Londyn? Legalnie, sprawdzą bezpieczeństwo banków

Hakerzy zaatakują Londyn? Legalnie, sprawdzą bezpieczeństwo banków
Foto: freeimages.com Foto: Internet komputer wirus haker.jpg

W ciągu najbliższych kilku miesięcy hakerzy będą atakowali systemy komputerowe brytyjskich banków, usiłując wykraść informacje o milionach klientów. Tym razem nie muszą jednak obawiać się policji - chodzi o całkiem legalne przetestowanie zabezpieczeń w bankach.

Stephen Bonner z ekipy ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w KPMG (międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych) zwrócił uwagę, że po raz pierwszy zabezpieczenia banków będą testowane "na żywo", a nie w ramach bezpiecznych symulacji.

Ogromna skala

Przestępczość komputerowa powoduje w skali globalnej straty wysokości 445 miliardów USD rocznie - wskazuje Ośrodek Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS). Banki są szczególnie narażone, mimo że wydają co roku setki milionów dolarów na zabezpieczenia swoich systemów.

Inicjatorem przetestowania przez hakerów zabezpieczeń banków jest Bank of England, który w czerwcu br. przedstawił ramowe zasady radzenia sobie z cybernetycznymi zagrożeniami, obejmujące m.in. dzielenie się przez rząd z instytucjami finansowymi informacjami wywiadowczymi istotnymi dla bezpieczeństwa systemów komputerowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane