• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Hakerzy wykradli dane milionów klientów Sony

Hakerzy wykradli dane milionów klientów Sony
Foto: Wikipedia/Evan-Amos Foto: Sony na celowniku hakerów

Dane osobowe milionów klientów Sony, a być może także ich kart kredytowych, dostały się w ręce hakerów. Jak poinformował koncern na firmowym blogu, ofiarami są użytkownicy sieci PlayStation Network i serwisu Qriocity.

Jak podało Sony, między 17 a 19 kwietnia hakerzy włamali się do banku danych klientów koncernu. Wykradli nazwiska, adresy, daty urodzenia i adresy poczty elektronicznej, a także loginy i hasła dostępu. Sony nie wyklucza, że do intruzów mogły trafić także historia zakupów na PlayStation Store, adresy płatności i pytania bezpieczeństwa.

"Na razie nic na to nie wskazuje, ale też nie możemy tego wykluczyć, że przestępcy wykradli także dane kart kredytowych" - napisał koncern Sony na swym blogu. Zaapelował jednocześnie do klientów by byli czujni i sprawdzali stan swych kont bankowych. Po wykryciu kradzieży Sony wyłączyło PlayStation Network i serwis Qriocity.

Serwis Qriocity nie jest dostępny dla polskich użytkowników. Co innego PlayStation Network. Z tej sieciowej usługi, za pośrednictwem której gracze z całego świata grają ze sobą na PlayStation, a także kupują gry, może korzystać ponad ponad 300 tysięcy osób w naszym kraju. Szacuje się, że na całym świecie z PSN korzysta 70 mln osób.

bgr/fac/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane