• rozwiń
  • WIG20 2237.85 -0.49%
  • WIG30 2533.73 -0.60%
  • WIG 58837.04 -0.51%
  • sWIG80 11552.72 -0.33%
  • mWIG40 3753.04 -0.72%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:14

Dostosuj

Temat: Bitcoin

Hakerzy obrabowali skarbiec z bitcoinami. Przepadło 2,6 mln dol.

Hakerzy obrabowali skarbiec z bitcoinami. Przepadło 2,6 mln dol.
Foto: Shutterstock Foto: bitcoin.jpg

Hakerzy włamali się na czarnorynkową platformę internetową Silk Road 2 i ukradli z niej bitcoiny (BTC) o wartości 2,6 mln dol.

Pocę się, gdy to piszę… Muszę to jednak z siebie wykrztusić: zostaliśmy zhakowani

Defcom, administrator Silk Road 2

Do kradzieży doszło w czwartek na popularnej platformie Silk Road. To sieciowa giełda zwana także czarnym rynkiem internetu, a to ze względu na fakt, że handluje się tam m.in. bronią czy narkotykami. Transakcji dokonuje się wyłącznie w bitcoinach.

Pot, łzy i tropy

Administrator strony przyznał, że złodzieje ukradli cały majątek przechowywany w wirtualnym skarbcu. "Pocę się, gdy to piszę… Muszę to jednak z siebie wykrztusić: zostaliśmy zhakowani" - napisał administrator ukrywający się pod pseudonimem Defcon.

"Nasze wstępne badania wskazują, że złodziej wykorzystał niedawno odkrytą lukę w protokole transakcji bitcoinami" - dodał. Według najnowszych informacji "Forbes'a" skradziono ok. 4,4 tys. BTC, choć pierwsze doniesienia mówiły o nawet 88 tys. BTC.

Informacja o włamaniu wstrząsnęła rynkiem bitcoinów. Wartość wirtualnej w ciągu kilku godzin spadła o ok. 50 dolarów.

Strata na zawsze

Platforma Silk Road 2 została uruchomiona w październiku po tym, jak FBI zamknęło Silk Road 1 pod zarzutem ułatwiania handlu narkotykami i bronią i aresztowało jej domniemanego założyciela.

Niestety rachunki i depozyty w bitcoinach nie są ani ubezpieczone, ani objęte bankowymi gwarancjami. Oznacza to, że odzyskanie skradzionych bitcoinów jest niemożliwe. Jest jednak cień nadziei, że uda się namierzyć sprawców włamania. Administrator platformy opublikował na niej listę domniemanych włamywaczy, dwóch z Australii i jednego z Francji, oraz zapisy przeprowadzonych przez nich transakcji.

Od marca ubiegłego roku BTC są uważane przez prawo amerykańskie za internetową walutę i podlegają m.in. regulacjom dotyczącym prania brudnych pieniędzy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane