• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Hajdarowicz chce kupić resztę "Rzepy"

Hajdarowicz chce kupić resztę "Rzepy"
Foto: Wikipedia Hiuppo Foto: "Presspublica" jest wydawcą m.in. dziennika "Rzeczpospolita"

Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media złożył w Przedsiębiorstwie Wydawniczym "Rzeczpospolita" ofertę kupna 49 proc. udziałów w spółce Presspublica, wydawcy m.in. dziennika "Rzeczpospolita" - poinformował doradca Hajdarowicza Jarosław Knap. Gremi Media wcześniej kupiła już 51 proc. udziałów w Presspublice.

Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media złożył w Przedsiębiorstwie Wydawniczym "Rzeczpospolita" ofertę kupna udziałów w spółce "Presspublica", wydawcy m.in. dziennika "Rzeczpospolita"

doradca Hajdarowicza Jarosław Knap

12 sierpnia PWR zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów w spółce Presspublica, stanowiących około 49 proc. kapitału zakładowego. W środę o godz. 12 minął termin na składanie ofert wstępnych.

Członek zarządu PWR Maciej Olender powiedział, że "Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita nie udziela do publicznej wiadomości informacji o złożonych ofertach do czasu zakończenia negocjacji biznesowych z potencjalnymi inwestorami".

Posiedzenia 13 września

Natomiast przewodniczący rady nadzorczej PWR Marcin Pindych poinformował, że na 13 września zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej PWR. Wówczas - jak wyjaśnił - zarząd PWR ma przedstawić informację na temat procesu sprzedaży udziałów w Presspublice. - Rada nadzorcza dokona również wyboru biegłego rewidenta do zbadania sprawozdania finansowego PWR za 2011 rok - dodał Pindych.

W połowie lipca spółka Gremi Media, należąca do krakowskiego przedsiębiorcy Grzegorza Hajdarowicza, złożyła list intencyjny w resorcie skarbu z propozycją rozpoczęcia rozmów o należących do Skarbu Państwa udziałach w Presspublice.

Czekają na akceptację UOKiK

Wcześniej, na początku lipca, Gremi Media poinformowała, że kupiła spółkę Mecom Poland, która jest właścicielem 51 proc. udziałów w Presspublice. Pozostałe 49 proc. ma Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita", które jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Mecom - sprzedając spółkę Mecom Poland - nie musiał proponować Skarbowi Państwa pierwokupu swoich udziałów w Presspublice.

Hajdarowicz zapłaci funduszowi Mecom 80 mln zł. Transakcja zostanie zamknięta dopiero po akceptacji UOKiK. Nowy właściciel liczy, że Urząd wyda zgodę pod koniec wakacji. MSP zapowiedziało wcześniej, że negocjacje ws. sprzedaży udziałów Skarbu Państwa odbędą się równolegle z pracami UOKiK.

Wydawca "Rz" i "Uważam Rze"

Na 60,5 mln zł wyceniano wartość należących do Skarbu Państwa 49 proc. udziałów w Presspublice - podał w sierpniu Presserwis, powołując się na informacje Ryszarda Głowacza, ówczesnego wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PWR.

Presspublica to wydawca m.in. dziennika "Rzeczpospolita", gazety "Parkiet", tygodnika "Uważam Rze".

Grupa Gremi jest od prawie dwóch lat właścicielem tygodnika "Przekrój" i miesięcznika "Sukces".

ant//bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane