• rozwiń

Gwiazda w reklamie? To się opłaca

Gwiazda w reklamie? To się opłaca
Foto: Archiwum TVN24 Foto: Cindy Crawford się opłaciła

Polskim firmom opłaca się angażować do kampanii reklamowych zagranicznych, rozpoznawalnych artystów - pisze "Puls Biznesu". Gazeta donosi, że rodzimym reklamodawcom nie przeszkadzają koszty sięgające nawet kilku milionów dolarów

Lista zagranicznych celebrytów w polskich reklamach wydłuża się. Zaczął Jean Reno i piwo EB, potem Sophia Loren reklamowała makaron Malma. Później podobnych reklam oglądaliśmy coraz więcej.

Większość z nich była opłacalna.

Cindy Crawford przyniosła wodzie Arctic kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży. Bankowi BZ WBK sukces zapewnili zarówno John Cleese jak i Danny de Vito. Teraz dzięki Gerardowi Depardieu bank sprzedaje dziennie 2 - 2,5 tys. kont. Z kolei Bruce Willis reklamuje alkohol Grupy Sobieski.

Lepsze i gorsze gwiazdy

Za zagranicznego celebrytę trzeba zapłacić przynajmniej dwukrotnie więcej niż za rodzimego i przynajmniej czterokrotnie więcej niż za mniej rozpoznawalną twarz. Nikt nie przyznaje się jednak do konkretnej kwoty, ale mówi się o kilku milionach dolarów.

Produkcja spotu i gaża artysty to niewielka część kosztów całej kampanii. Najwięcej, bo jej 90 proc. pochłaniają koszty zakupu mediów - czytamy w "Pulsie Biznesu".

ktom/mtom/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane