• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Gudzowaty: W Polsce wszystko można kupić

Gudzowaty: 
 W Polsce wszystko można kupić
Foto: TVN24 Foto: Gudzowaty krytykuje premiera

- Po raz kolejny okazało się, że władza zajmuje się sprawami pobocznymi, popieraniem struktur nieformalnych, kolesiostwem, a nie państwem - ocenia aferę hazardową biznesmen Aleksander Gudzowaty. W wywiadzie dla money.pl podkreśla też, że kupowanie ustaw u polityków to standard, a premiera wzywa, by ustąpił ze stanowiska.

Pytany o to, jak wobec wybuchu afery hazardowej powinien się zachować premier, Gudzowaty krytykuje Donalda Tuska za pierwsze reakcje: - Nie może być tak, że człowiek, który sformował rząd i usuwa z niego tyle osób, sam zostaje. Jeżeli ma honor, to powinien ustąpić - przekonuje.

W Polsce można kupić wszystko. Politycy to ludzie, którzy nie są państwowcami, zachłystują się tylko władzą. (...) po ustawę się nie idzie jak do sklepu.

Aleksander Gudzowaty

Strach przyjdzie w swoim czasie. Bo nie mam wątpliwości, że rzecz jest znacznie, znacznie głębsza. To nie jest sprawa tylko hazardzistów, ale wielu dziedzin polskiej gospodarki, związana głównie z lobbowaniem na rzecz interesu zagranicznego

Aleksander Gudzowaty

"Królewicz pustosłowia"

Jak dodaje, zachowanie premiera nie jest przejawem strachu, lecz irytacji. - Oni jeszcze się nie boją. Strach przyjdzie w swoim czasie. Bo nie mam wątpliwości, że rzecz jest znacznie, znacznie głębsza. To nie jest sprawa tylko hazardzistów, ale wielu dziedzin polskiej gospodarki, związana głównie z lobbowaniem na rzecz interesu zagranicznego - mówi Gudzowaty. I dalej krytykuje Tuska: - Premier jest anemiczny w swoich działaniach, taki żaden - królewicz pustosłowia. Premier ma być premierem, a nie kandydatem na prezydenta, do cholery!

Gudzowatemu nie podoba się też fakt, że premier zdecydował się na usunięcie ze stanowiska Mariusza Kamińskiego. - Proszę mnie dobrze zrozumieć. Nie lubię Kamińskiego. Ale czy normalne jest to, że premier, który na skutek pracy Kamińskiego, wyrzuca tyle osób z rządu, ma do niego pretensje, że ten wykonuje swoją pracę? To dopiero jest skala obłudy! Widać, jak duża jest walka gangów na górze, a nie dbanie o interes Polski. Jak można mścić się na urzędniku państwowym za to, że wykrył aferę? - pyta retorycznie biznesmen.

"Totalny zanik moralności"

Dalej ciska gromy na całą klasę polityczną. - Mamy do czynienia z totalnym zanikiem moralności u klasy politycznej. Mogą się spotykać w knajpach, na cmentarzach, na grzybach i swoje sprawy zawsze będą załatwiać. Chodzi po prostu o elementarną uczciwość, o nic więcej - zaznacza. Podkreśla jednocześnie, że on sam nigdy nie lobbował w ten sposób. - Absolutnie nigdy nie posuwałem się do lobbingu w swoich sprawach. Chciałem tylko, żeby politycy dali mi spokój i pozwolili spokojnie pracować. Nie jestem cwaniakiem, który chciałby się z kimkolwiek dogadywać - mówi.

Pytany, czy w Polsce można kupować ustawy, nie ma wątpliwości: - W Polsce można kupić wszystko. Politycy to ludzie, którzy nie są państwowcami, zachłystują się tylko władzą. A ile kosztuje ustawa? - To cały splot różnych grzeczności, po ustawę się nie idzie jak do sklepu - mówi serwisowi money.pl.

Aleksander Gudzowaty jest prezesem Bartimpeksu i jednym z najbogatszych Polaków. Powszechnie znane są jego znajomości z politykami. Ujawnienie nagrania jego rozmowy z Józefem Oleksym wywołało w zeszłym roku prawdziwą polityczną burzę.

bgr//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane