• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Gudzowaty: Tusk nie potrafi rządzić

Gudzowaty: Tusk nie potrafi rządzić
Foto: TVN24 Foto: Aleksander Gudzowaty w "24 godziny"

- Już najwyższa pora, żeby Donald Tusk zdał sobie sprawę, ze nie potrafi rządzić - mówił w TVN24 Aleksander Gudzowaty. Jego zdaniem usunięcie z handlu gazem spółki Gas Trading, w której należący do niego Bartimpex ma udziały, jest sprzeczne z polską racją stanu.

- To, co robi ta ekipa, szkodzi Polsce. To, że mówią, że polska firma to trzeci partner, jest bardzo dziwne - mówił w programie "24 godziny" w TVN24 Aleksander Gudzowaty.

Zgodnie z nowowynegocjowanym porozumieniem polsko-rosyjskim Gas Trading, który ma obecnie 4 proc. udziałów w EuRoPol Gaz - operatorze polskiego odcinka gazociągu jamalskiego - zostanie ze spółki usunięty. Po 50 proc. będą mieli większościowi udziałowcy spółki - PGNiG i Gazprom.

"Wbrew polskiej racji stanu"

Według Gudzowatego to narusza polską rację stanu.
- To jest szwindel, to narusza interes gospodarki polskiej i Polaków. Trzeba jak najszybciej znaleźć prokuratora i dać ich (obecny rząd - red.) pod Trybunał - mówił biznesmen. - Nikt nigdy nie sprecyzował, dlaczego Gudzowaty przeszkadza w EuRoPol Gazie - dodał. Przypomniał też, że poza obecnym premierem Rosji Władimirem Putinem, który dziwił się ostatnio obecności Bartimpexu w tym interesie, a nawet podejrzewał korupcję, to tylko Polacy zawsze domagali się usunięcia jego firmy z EuRoPol Gazu.

- To Polacy pierwsi chcieli wywalić mnie z EuRoPol Gaz. Nie można wywalać takiego partnera. Ja się obracałem w tym towarzystwie, to ja to zbudowałem, zajmowałem się tam logistyką.

Według niego zgodnie z literą prawa nie można usnąć Gas Tradingu z EuRoPol Gazu.
- Wyrzucenie mnie jest niezgodne z prawem. Nie mogę się nadziwić w jakim państwie żyjemy - mówił Gudzowaty.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane