• rozwiń

Temat: Komputery

Gry komputerowe ułatwią rekrutację? "Powiedzą więcej niż CV"

Coraz więcej firm używa internetowych gier komputerowych, by przetestować zdolności kandydatów do pracy. Technologia pomaga osobom przeglądającym tysiące listów motywacyjnych. W ten sposób mogą się one dowiedzieć o poszczególnych osobach dużo więcej, niż z CV.

Gry sprawdzają, m.in. czas reakcji, spostrzegawczość czy skłonność do ryzyka kandydatów do pracy. W jednej z aplikacji należy odgadnąć, jakie emocje okazują osoby na zdjęciach.

- Gry uwidocznią silne i słabe strony aplikantów. To pomoże dobrać dla nich odpowiednie zadania - tłumaczy Frida Polli, prezes amerykańskiej firmy HR Pymetrics, która stosuje gry wideo w procesie rekrutacji.

CNN zwraca uwagę, że obecnie, tego typu programy komputerowe nie cieszą się popularnością ze strony pracodawców.

Niemniej, twórcy aplikacji mają nadzieję, że już wkrótce będzie to standardowa procedura. - To technologia, która przydaje się osobom przeglądającym tysiące listów motywacyjnych. W ten sposób mogą się one dowiedzieć o poszczególnych osobach dużo więcej niż z CV - stwierdziła Polli.

Gry uwidocznią silne i słabe strony aplikantów. To pomoże dobrać dla nich odpowiednie zadania

Prezes firmy HR Pymetrics, Frida Polli

Dyskryminujące gry?

Eksperci cytowani przez CNN zwracają uwagę, że ten sposób rekrutacji może prowadzić do dyskryminacji. Przykładowo czas rekcji jest krótszy u młodszych osób.

- Lepiej będą także sobie radzić osoby, które wychowały się w otoczeniu technologii, mające doświadczenie z grami, łamigłówkami, itd. - podkreślił Ben Gattner, psycholog. - To niesprawiedliwe wobec tych, którzy nie mają takiego zaplecza - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane