• rozwiń

Gruby portfel Louisa Vuittona

Gruby portfel Louisa Vuittona
Foto: TVN24 Foto: Puchną portfele Louisa Vuittona

Największa na świecie firma z branży towarów luksusowych ma za sobą dobry rok, a zawdzięcza go zwłaszcza Chińczykom. To głównie dzięki ich zakupom właściciel marku Luis Vuitton zwiększył w ubiegłym roku przychody o prawie 1/5.

Zeszłoroczne przychody firmy LVMH były o 19 proc. wyższe niż w roku 2009 i wyniosły łącznie 20,3 miliardów euro. Zysk operacyjny wzrósł o 29 proc. do 4,3 mld euro.

Dobre wyniki LVMH sprawiły, że zarząd zarekomendował podniesienie dywidendy o ponad 1/4.

Rok 2010 był udany nie tylko dla marek luksusowych ubrań i dodatków LVMH, ale i dla działu alkoholi. Ten ostatni zanotował wzrost sprzedaży o 19 proc. - i 22-procentowy wzrost zysku. Spółka zwiększyła w 2010 roku między innymi sprzedaż szampana Moet & Chandon. Dobrze radziły sobie też marki biżuterii i zegarków TAG Heuer, które należą do grupy.

Z ożywienia cieszy się cała branża producentów dóbr luksusowych - sprzedaż takich produktów na całym świecie poszła w ubiegłym roku w górę o 1/10, po spadku w 2009 r. o 8 proc.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane