• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

Groźna dziura w Windowsie. Zainstaluj łatkę

Groźna dziura w Windowsie. Zainstaluj łatkę
Foto: freeimages.com Foto: Bez instalacji aktualizacji użytkownikom Windows grozi niebezpieczeństwo

Internauci ujawnili poważny błąd we wszystkich wersjach systemu Windows. Microsoft udostępnił już łatkę, o którą trzeba zaktualizować system, aby uniknąć zagrożeń.

Przed zagrożeniem ostrzegają m.in. polski serwis niebezpiecznik.pl czy angielskojęzyczny zdnet.com. Dziura znajduje się w komponencie, który odpowiada za szyfrowanie połączeń. Błąd oznaczono jako MS14-066.

Co zrobić?

Jedyną szansą uniknięcia zagrożenia jest instalacja poprawki. Użytkownicy Windowsa powinni zrobić to jak najszybciej. "W internecie już rozpoczęto skany maszyn windowsowych w poszukiwaniu tych podatnych na atak" - ostrzegają eksperci z niebezpiecznik.pl.

Bez zainstalowania aktualizacji użytkownicy systemu operacyjnego Windows są narażeni na atak, który pozwala na wykonanie złośliwego kodu na systemie. Błąd dotyczy zarówno wersji serwerowych, jak i klienckich.

Szybka reakcja

Łatkę można ściągnąć ze strony Microsoftu lub za pomocą Windows Update. Informatycy technologicznego giganta radzą, aby zainstalować ją jak najszybciej. "Aktualizacja usuwa lukę, modyfikując schannel" - czytamy na stronie Microsoft.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane