• rozwiń

Groźna dziura w Androidach

Groźna dziura w Androidach
Foto: google Foto: Podatnych na włamania jst 99,7 smartfonów z Androidem

Naukowcy z uniwersytetu w niemieckim Ulm wykryli groźną lukę w zabezpieczeniach systemu operacyjnego Android, stosowanego w smartfonach wielu producentów. W ich opinii bezpieczna jest tylko najnowsza wersja systemu (2.3.4 ). To oznacza, że zagrożonych jest 99,7 proc. wszystkich smartfonów z Androidem.

Luka ma pozwalać potencjalnemu włamywaczowi na dostęp do osobistych danych właściciela urządzenia - kalendarza, kontaktów i prywatne zdjęcia. Naukowcy nie stwierdzili jednak, by jakaś grupa hakerów poznała tę słabą stronę Androida.

Niebezpieczeństwo polega na tym, że przy korzystaniu z dostępu do internetu przez niezabezpieczoną sieć bezprzewodową WLAN możliwe jest przechwycenie klucza identyfikacyjnego, pozwalającego na uzyskanie dostępu do kont użytkownika aparatu w serwisach Google - kontaktów, kalendarzy, jak również usługi Picasa. Posiadanie konta w Google jest konieczne, by używać systemu operacyjnego Android.

- Jesteśmy świadomi problemu i już wkrótce zostanie on rozwiązany w najnowszych wersjach Androida - powiedział w środę rzecznik Google agencji AP.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane