• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Lawina upadłości biur podróży

Groupon odda pieniądze klientom upadłego biura

Foto: PAP/Andrzej Grygiel Foto: Mati World Holidays to kolejne biuro, które złożyło wniosek o upadłość

Groupon zwróci pieniądze osobom, które zakupiły za jego pośrednictwem wyjazdy z oferty biura podróży Mati World Holidays - poinformował serwis. Klienci którzy z tego nie skorzystają, będą mogli wybrać inną ofertę turystyczną na Grouponie.

Zarząd Groupon Polska dla swoich klientów, którzy wykupili oferty upadłego biura podróży i ich zaplanowane wyjazdy zostały odwołane, przygotował dwa specjalne rozwiązania - poinformował serwis. "Pełny zwrot do 100 proc. ceny podstawowej imprezy, w przypadku braku zainteresowania ofertą zastępczą" - podał Groupon w komunikacie. Podkreślono, że zwrot nie obejmuje usług zakupionych indywidualnie bezpośrednio w Mati World Holidays i nieuwzględnionych w ofercie podstawowej.

Można zamienić

Drugą propozycją serwisu jest wybór innej dowolnej oferty turystycznej z katalogu. W przypadku wyboru droższej oferty trzeba będzie dopłacić różnicę, w przypadku tańszej - serwis nie będzie zwracał różnicy.

Groupon poinformował także, że informacje o szczegółowej procedurze zamiany wycieczki na inną lub ewentualnego zwrotu pieniędzy, zostaną przekazane zainteresowanym klientom w czwartek w specjalnym mailu.

Czarna seria

"Jest to niestety już drugi taki przypadek tego lata, z jakim przychodzi nam się zmierzyć, a kolejny w »czarnej serii« upadków na polskim rynku touroperatorów i przewoźników czarterowych. Czujemy się jednak w obowiązku pomóc naszym klientom w tej trudnej chwili i chcemy dołożyć wszelkich starań, aby ograniczyć przykre doświadczenia do minimum" - podał serwis.

Wcześniej Groupon podjął podobne działania po problemach finansowych poznańskiego biura podróży Alba Tour.

We wtorek Chorzowskie biuro Mati World Holidays zapowiedziało złożenie wniosku o upadłość i poprosiło samorząd woj. śląskiego o pomoc w ściągnięciu swoich klientów do Polski. Służby urzędu marszałkowskiego, wobec trudnej sytuacji turystów za granicą, zaczęły organizować transport dla pozostawionych w Egipcie i Tunezji turystów - mimo braku formalnego zawiadomienia o niewypłacalności biura.

Serwis Groupon działa w Polsce od 2010 roku i jest portalem, na którym dokonuje się tzw. grupowych zakupów. Polega to na tym, że oferta staje się aktywna, gdy wykupi ją konkretna liczba osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane