• rozwiń

Gronkiewicz-Waltz: odwołam się od wyroku

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zgadza się z orzeczeniem sądu i zapowiada odwołanie od grzywny za niestawiennictwo przed śledczymi posłami.

Prezydent Warszawy nie stawiła się na wezwania sejmowej komisji śledczej ds. banków, która chciała przesłuchać ją jako była prezes Narodowego banku Polskiego. Sąd uznał jej postępowanie za niezgodne z prawem i ukarał grzywną w wysokości tysiąca złotych.

- Dziwię się, że sąd rozdzielił te dwie kwestie: konieczność stawienia się i odmowę zeznań, bo przecież bez sensu byłoby, gdyby ktoś przyszedł tylko po to, żeby oświadczyć, że nie będzie nic mówił, bo z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego wynika, że nie musi - tak Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała wyrok na antenie radia Tok FM.

zapowiedziała odwołanie od decyzji sądu. - Chodzi o zasadę: albo NBP ma tę niezależność wynikającą z Konstytucji, albo jej nie ma i to trzeba raz na zawsze ustalić - zaznaczyła.

anw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane