• rozwiń

Greenspan doradcą w Deutsche Banku

Alan Greenspan, były prezes Banku Rezerw Federalnych w USA, za niektórych uważany za jednego z guru współczesnej ekonomii, został zatrudniony na stanowisko Starszego Doradcy w Deutsche Banku.

Zadaniem 81-letniego Greenspana będzie dostarczanie ciągłych i wnikliwych analiz dla zespołu bankowości inwestycyjnej oraz klientów Deutsche Banku. Były szef Fed będzie publikował swoje opinie i punkt widzenia na wiele spraw, które mogą oddziaływać na rynki.

- Pozycja dr Greenspana, jako jednego z twórców współczesnego systemu finansowego, pozwala mu na patrzenie na sprawy finansowe w niedościgniony sposób. Ma to na celu pomoc naszym klientom w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących zarządzania ryzykiem - powiedział dr Josef Ackermann, przewodniczący rady zarządzającej i komitetu wykonawczego banku.

Alan Greenspan uważa, że Deutsche Bank to wiodący światowy gracz na rynku bankowości inwestycyjnej. Były szef Fed w komunikacie banku deklaruje, że z niecierpliwością oczekuje na możliwość przekazania swoich opinii na temat światowej gospodarki, aby wesprzeć zarówno samą gospodarkę, jak i pomóc bankowi w doradzaniu swoim klientom.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane