• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Grecji wyścig z czasem

Grecji wyścig z czasem
Foto: PAP/EPA Foto: Spotkanie premiera Lukasa Papademosa z przywódcami partii greckiej koalicji rządowej

Po północy w czwartek zakończyło się ponad siedmiogodzinne spotkanie premiera Lukasa Papademosa z przywódcami partii greckiej koalicji rządowej poświęcone nowemu programowi oszczędnościowemu, jakiego domaga się od Grecji "trojka" kredytodawców. Rozmowy na ten temat mają być kontynuowane w czwartek.

Według Papademosa uzgodniono wszystkie punkty programu, z wyjątkiem jednego, który wymaga dalszych negocjacji. W swym oświadczeniu Papademos nie ujawnił o jaki punkt chodzi, ale według nieoficjalnych źródeł dotyczy on żądań trojki dotyczących cięć w świadczeniach emerytalnych.

Według Papademosa, negocjacje na temat spornych kwestii będą kontynuowane tak, aby ostateczne porozumienie mogło być zawarte przed spotkaniem ministrów finansów strefy euro w czwartek wieczorem. Bezpośrednio po zakończeniu narady Papademos spotkał się z obecnymi w Atenach przedstawicielami trojki (Unia Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Centralny).

Grecja oszczędzi na emeryturach?

Nie mogę poprzeć planu, który zwiąże kraj na 40 lub 50 lat bez gwarancji, że wyprowadzi on ten kraj z impasu.

Jeorjos Karaceferis

Wcześniej przywódca skrajnie prawicowego Ludowego Stowarzyszenia Ortodoksyjnego (LA.O.S) Jeorjos Karaceferis, który opuścił spotkanie przed jego zakończeniem, potwierdził dziennikarzom, że większość czasu poświęcono na dyskusję o cięciach dodatkowych świadczeń emerytalnych. - Nie mogę poprzeć planu, który zwiąże kraj na 40 lub 50 lat bez gwarancji, że wyprowadzi on ten kraj z impasu - oświadczył Karacaferis.

Według greckich mediów, cięciom świadczeń emerytalnych sprzeciwia się też przywódca socjalistycznej partii PASOK, były premier Jeorjos Papandreu.

olsz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane