• rozwiń
  • WIG20 2192.10 +0.18%
  • WIG30 2522.95 +0.06%
  • WIG 56835.53 +0.14%
  • sWIG80 11586.49 +0.34%
  • mWIG40 3939.94 0.00%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:22

Dostosuj

Grecja więcej pomocy nie dostanie?

- Wydaje się, że Grecja nie spełnia ostatnio warunków, na jakich przyznano jej pomoc finansową - powiedział członek rady Europejskiego Banku Centralnego (ECB) Ewald Nowotny, szef banku centralnego Austrii.

- Grecja najwidoczniej nie spełnia ostatnio tych warunków w wystarczającym stopniu. Prywatyzacje będą tu najbardziej drażliwą kwestią - powiedział Nowotny, cytowany w piątek przez austriacki dziennik "Kronen Zeitung".

Reuters pisze, że jest to pierwsze publiczne potwierdzenie, iż połączona ekipa inspekcyjna ECB, Komisji Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, przebywająca obecnie w Atenach, doszukała się niedociągnięć w realizowaniu przez Grecję programu ratunkowego.

Nie chcą już oszczędzać

W czwartek źródła w rządzie greckim powiedziały Reutersowi, że inspektorzy nalegają na dalsze cięcia wydatków publicznych. Stawką jest kolejna transza pomocy międzynarodowej - 12 miliardów euro w czerwcu.

W Grecji regularnie dochodzi do strajków w proteście przeciwko programowi oszczędnościowemu rządu. Oszczędności i reformy były warunkiem uzyskania przez ten pogrążony w kryzysie zadłużenia kraj wielomiliardowej pomocy od Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane