• rozwiń
  • WIG20 2338.20 +0.79%
  • WIG30 2671.62 +0.87%
  • WIG 59814.26 +0.78%
  • sWIG80 11575.73 +0.61%
  • mWIG40 4089.33 +0.89%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Grecja kusi turystów... odszkodowaniami

Grecja kusi turystów... odszkodowaniami
Foto: TVN24 Foto: Grecja kusi... odszkodowaniami

Nie bójcie się strajków, przyjeżdżajcie jak zwykle na wakacje! - przekonuje rząd w Atenach. Zapowiada, że jeśli ktoś utknie z powodu strajku - to dostanie darmowy obiad i nocleg w hotelu. Władze Grecji robią co się da, aby turystyka znów napędzała gospodarkę kraju.

W przypadku przedłużonego z powodu strajków lub zamknięcia obszaru powietrznego pobytu w Grecji turyści otrzymają środki na hotel i wyżywienie - taką strategię zapowiedział w Berlinie grecki wiceminister turystyki Jeorjos Nikitiadis. Stosowne przepisy mają być uchwalone przez parlament w najbliższym czasie.

Turyści omijają Grecję

Kryzys ekonomiczny, oszczędnościowe kroki rządu - i wywołane nimi sprzeciwy społeczne - strajki (zwłaszcza kontrolerów ruchu lotniczego), demonstracje, często kończące się starciami z policją - wszystko to sprawiło, że turyści zaczęli Grecję omijać.

Spadły więc przychody z turystyki, która dla tego kraju jest jedną z podpór gospodarki: dotąd ta gałąź wytwarzała prawie 20 proc. Produktu Krajowego Brutto Grecji. Co roku odwiedzało ten kraj ok. 18 milionów zagranicznych turystów.

amk/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane