• rozwiń

Grecja dementuje: pomocy nam nie trzeba

Grecja zaprzecza, jakoby negocjowała nowy pakiet pomocowy - podaje agencja Reutera, powołując się na urzędnika z ministerstwa finansów w Atenach. Wcześniej agencja Dow Jones twierdziła, że nowy pakiet pomocowy dla Grecji może być wart prawie 60 miliardów euro.

Źródło agencji Dow Jones z greckiego rządu dodawało, że pakiet miałby pokryć potrzeby pożyczkowe Grecji w roku 2012 i 2013.

Według tych doniesień pakiet miałby być gotów już w przyszłym miesiącu, a ministrowie finansów strefy euro mają się nad nim rzekomo pochylić na spotkaniu w Brukseli na początku przyszłego tygodnia. Dow Jones dodaje, że rozmowy o kolejnej porcji pieniędzy dla Aten rozpoczęły się już w miniony piątek na nadzwyczajnym spotkaniu w Luksemburgu.

Według źródła agencji, zagraniczni pożyczkodawcy mają przyznać Grecji 27 miliardów euro pomocy na przyszły rok, i 32 miliardy na rok 2013. Pakiet może zawierać nie tylko zastrzyk pieniędzy z unijnego funduszu EFSF, ale i przedłużenie zapadalności wyemitowanych już obligacji. Zabezpieczeniem pożyczek mają być państwowe aktywa.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane