• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Grad: O Enei ponegocjujemy z dwoma kupcami

Grad: O Enei ponegocjujemy z dwoma kupcami
Foto: TVN24 Foto: Akcja nabiera tempa...

Co najmniej dwóch oferentów zostanie dopuszczonych do końcowych negocjacji w sprawie zakupu Enei. Minister skarbu Aleksander Grad mówi w TVN CNBC, że zdecydował się na równoległe negocjacje, by uzyskać jak najwyższą cenę. Dziś mija termin składania wiążących ofert na pakiet 51 proc. koncernu energetycznego.

- Będziemy się starali jak najszybciej podjąć decyzję o tym, kto będzie brał udział w negocjacjach równoległych. Chcemy przeprowadzić cały proces tak, żeby móc w tym roku to domknąć - powiedział Grad.

Ponad połowa akcji do kupienia

Ministerstwo Skarbu Państwa w sierpniu zdecydowało o podjęciu negocjacji z pięcioma potencjalnymi inwestorami Enei.

Skarb Państwa zaoferował sprzedaż inwestorowi branżowemu 51 proc. akcji Enei. Skarb dysponuje obecnie 60,43 proc. akcji spółki, ale 9,43 proc. jest przeznaczone dla pracowników spółki.

W poniedziałek UOKiK podał, że czeski Energeticky a Prumyslovy Holding z siedzibą w Brnie złożył wniosek o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Eneą.

Prywatyzacyjne plany na finiszu

Minister Aleksander Grad ujawnił w TVN CNBC, że w tym roku do Skarbu Państwa z tytułu prywatyzacji wpłynęło dotąd 13 miliardów złotych. Wartość podpisanych umów to 20 miliardów.

Do zrealizowania prywatyzacyjnego planu - czyli sumy 25 miliardów złotych - potrzebna jest jeszcze finalizacja sprzedaży większościowych pakietów Giełdy Papierów Wartościowych i właśnie Enei - mówi minister Grad.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane