• rozwiń

Grad: Nowe kadry w wyniku konkursów

Grad: Nowe kadry w wyniku konkursów
Foto: TVN24 Foto: Aleksander Grad odpolityczni spółki SP?

Konkursy i nabór publiczny mają być podstawą zmian kadrowych w spółkach Skarbu Państwa. W pierwszej kolejności minister skarbu Aleksander Grad chce zmienić zasiadające w radach nadzorczych i zarządach spółek osoby "wyraźnie upolitycznione".

- Ani ja, ani Ministerstwo Skarbu Państwa nie posiadamy jakiejś listy spółek wielkich, średnich czy małych, w których już mamy harmonogram zmian w radach nadzorczych, w zarządach - zaznaczył Grad na antenie TOK FM. Jak tłumaczył, resort będzie sukcesywnie dokonywał publicznego naboru do rad nadzorczych. Te będę z kolei zobowiązane do przeprowadzenia konkursów na członków zarządu. Minister ocenia, że wymiana kadr będzie trwać kilka miesięcy.

Szczególną uwagę MSP zwróci na sytuacje "w których mamy do czynienia z bardzo wyraźnym upolitycznieniem w radach nadzorczych czy w zarządach". - Prosiłem departamenty, które nadzorują poszczególne spółki, aby w pierwszej kolejności rozpisywały konkursy do rad nadzorczych, aby dokonać tych zmian - wyjaśnił Grad. Dodał przy tym, że "tych firm jest sporo". Pytany, które to spółki, szef MSP wymienił KGHM i PKN Orlen.

Ustosunkowując się do zapowiadanych na najbliższy czas walnych zgromadzeń akcjonariuszy w ponad 130 spółkach, minister powiedział, że 95 proc. z nich zaplanowano, zanim został ministrem. - Jest to normalny kalendarz funkcjonowania spółek - dodał.

prm

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane