• rozwiń
  • WIG20 2342.18 +0.89%
  • WIG30 2679.53 +0.88%
  • WIG 60873.26 +1.13%
  • sWIG80 11903.06 +0.31%
  • mWIG40 4042.21 +0.65%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:49

Dostosuj

Grad: Nowe kadry w wyniku konkursów

Grad: Nowe kadry w wyniku konkursów
Foto: TVN24 Foto: Aleksander Grad odpolityczni spółki SP?

Konkursy i nabór publiczny mają być podstawą zmian kadrowych w spółkach Skarbu Państwa. W pierwszej kolejności minister skarbu Aleksander Grad chce zmienić zasiadające w radach nadzorczych i zarządach spółek osoby "wyraźnie upolitycznione".

- Ani ja, ani Ministerstwo Skarbu Państwa nie posiadamy jakiejś listy spółek wielkich, średnich czy małych, w których już mamy harmonogram zmian w radach nadzorczych, w zarządach - zaznaczył Grad na antenie TOK FM. Jak tłumaczył, resort będzie sukcesywnie dokonywał publicznego naboru do rad nadzorczych. Te będę z kolei zobowiązane do przeprowadzenia konkursów na członków zarządu. Minister ocenia, że wymiana kadr będzie trwać kilka miesięcy.

Szczególną uwagę MSP zwróci na sytuacje "w których mamy do czynienia z bardzo wyraźnym upolitycznieniem w radach nadzorczych czy w zarządach". - Prosiłem departamenty, które nadzorują poszczególne spółki, aby w pierwszej kolejności rozpisywały konkursy do rad nadzorczych, aby dokonać tych zmian - wyjaśnił Grad. Dodał przy tym, że "tych firm jest sporo". Pytany, które to spółki, szef MSP wymienił KGHM i PKN Orlen.

Ustosunkowując się do zapowiadanych na najbliższy czas walnych zgromadzeń akcjonariuszy w ponad 130 spółkach, minister powiedział, że 95 proc. z nich zaplanowano, zanim został ministrem. - Jest to normalny kalendarz funkcjonowania spółek - dodał.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane