• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Grad: "nie" dla fuzji koncernów paliwowych

Grad: "nie" dla fuzji koncernów paliwowych
Foto: TVN24 Foto: Aleksander Grad nie chce połączenia polskich gigantów paliwowych

- Nie powinno być fuzji PKN Orlen z Lotosem bez solidnego biznesowego uzasadnienia - powiedział w środę w radiu Zet Aleksander Grad, kandydat na ministra skarbu w rządzie Donalda Tuska. Jednocześnie poparł, ale również po solidnej analizie, prywatyzację dziennika "Rzeczpospolita".

- Szczególnie jestem przeciwny temu, aby dokonywać fuzji pod presją takiego czy innego ministra, w administracyjnym rygorze. To musi być decyzja biznesowa jednej i drugiej spółki, musi wynikać z potrzeb rynkowych - tłumaczył Grad.

Ustępujący rząd rozważał kilka koncepcji zabezpieczenia płockiego koncernu przed ewentualnym wrogim przejęciem, do którego, według różnych doniesień, mieli zmierzać Rosjanie. Jedną z nich miała być fuzja płockiego koncernu paliwowego PKN Orlen z gdańską spółką Lotos.

Minister skarbu Wojciech Jasiński zapewniał w październiku, że rozważania na temat możliwości połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos nie przewidują likwidacji któregoś z tych podmiotów.

Bez pośpiechu z "Rzeczpospolitą"

Aleksander Grad powiedział także, że popiera prywatyzację dziennika "Rzeczpospolita", ale zastrzegł, że musi ona być spokojna i przemyślana.
- Chodzi o to aby nie dochodziło do sytuacji jak w ostatnich dniach, kiedy niektórzy wiceministrowie próbowali sprzedać udziały jakie ma państwo w "Rzeczpospolitej" - mówi przyszły minister i dodaje, że sprzedaż gazety jest konieczna bo "nie ma właściwie dzisiaj kraju w Europie którego skarb państwa posiadałby tytuł prasowy.
- Uważam że to dziwna sytuacja, bo to pokusa dla kolejnych ekip rządowych zawłaszczania tej gazety - wyjaśnił Grad.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane