• rozwiń
  • WIG20 2181.28 -1.18%
  • WIG30 2477.40 -1.28%
  • WIG 57765.84 -1.17%
  • sWIG80 11597.40 -0.11%
  • mWIG40 3737.81 -1.88%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:37

Dostosuj

Grad: Na nikogo nie naciskałem

Grad: Na nikogo nie naciskałem
Foto: PAP/EPA Foto: Aleksander Grad ma nadzieję, że KE nie zgłosi poważniejszych uwag do planów restrukturyzacyjnych zaproponowanych przez Polskę

Minister Skarbu zaprzecza doniesieniom prezesa PKN Orlen. Piotr Kownacki stwierdził, że Grad nakłaniał go, by głosował za odwołaniem Adama Glapińskiego z funkcji prezesa Polkomtela. -Na nikogo nie naciskałem - zapewnia minister.

Traktuję tę wypowiedź prezesa Kownackiego jako wypowiedź polityka PiS, który zasiada w zarządzie ważnej spółki dla państwa i ubolewam, że prezes wikła się w sprawy polityczne i zachowuje się jak polityk, a nie prezes.

Aleksander Grad

Szef PKN Orlen mówił na poniedziałkowej telekonferencji, że 19 lutego, w przeddzień posiedzenia Rady Nadzorczej Polkomtela zadzwonił do niego minister Aleksander Grad i miał mu powiedzieć, by głosował za odwołaniem Glapińskiego.

Grad: tylko pytałem

- Przed ostatnią radą nadzorczą zapytałem prezesa Kownackiego o to, jakie będzie stanowisko Orlenu w tej sprawie i uzyskałem informację, że nie zamierza on niczego zmieniać w Polkomtelu. Na tym nasza rozmowa została zakończona - tłumaczy Grad. Szef resortu skarbu zapewnił, że "nie było nacisków z jego strony".

- Traktuję tę wypowiedź prezesa Kownackiego jako wypowiedź polityka PiS, który zasiada w zarządzie ważnej spółki dla państwa i ubolewam, że prezes wikła się w sprawy polityczne i zachowuje się jak polityk, a nie prezes - dodaje Grad.

Rada nadzorcza na swoim posiedzeniu nie podjęła żadnych decyzji personalnych dotyczących składu zarządu spółki.

Polkomtela kontroluje Skarb Państwa poprzez KGHM, PKN Orlen oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które łącznie mają ponad 60 procent akcji tego operatora GSM.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane