• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Grad idzie do sądu ws. TVP

Grad idzie do sądu ws. TVP
Foto: TVN24 Foto: MSP chce wiedzieć, co dzieje się w zarządzie TVP

Ministerstwo Skarbu chce trzymać rękę na pulsie sporu o zarząd TVP. Resort złożył do sądu wniosek o uznanie go za stronę w toczącym się postępowaniu dotyczącym zmiany władz spółki. - Chcemy mieć dostęp do informacji - mówi rzecznik resortu, Maciej Wewiór.

Jak potwierdził Wewiór, ministerstwo wystąpiło z wnioskiem o uznanie za stronę postępowania, bo chce mieć dostęp do informacji ws. TVP.

- Proszę pamiętać, że MSP ma w sprawie TVP bardzo ograniczoną możliwość działania. Dysponuje jedynie dwoma, ograniczonymi instrumentami: może powołać - bez możliwości odwołania - jednego z dziewięciu członków rady nadzorczej oraz udzielić lub nie władzom spółki absolutorium - powiedział Wewiór.

Według niego wniosek ministra w żaden sposób nie wpływa na wydłużenie sądowego postępowania w sprawie TVP.

18 września z funkcji członka Rady Nadzorczej TVP z rekomendacji MSP zrezygnowała prof. Ewa Nowińska. Od tamtego czasu MSP nie ma swojego przedstawiciela w Radzie.

Wojna w TVP

Katarzyna Żuchowicz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Warszawie poinformowała natomiast, iż na razie do sądu rejestrowego wpłynął z ministerstwa wniosek przysłany faksem. - Czekamy na oryginał wniosku, wtedy dopiero sąd podejmie decyzję w tej sprawie - dodała Żuchowicz.

W telewizji trwa spór o to, kto zarządza spółką. Nowa rada nadzorcza spółki wymieniła cały zarząd TVP. Stanowiska stracili: p.o. prezes telewizji Piotr Farfał oraz zawieszeni od grudnia 2008 r. prezesi: Andrzej Urbański, Sławomir Siwek i Marcin Bochenek.

Nowym p.o. prezesem TVP został Bogusław Szwedo z rady nadzorczej spółki. Oprócz niego na trzy miesiące do zarządu delegowano Małgorzatę Wiśnicką-Hińczę.

Swojego odwołania nie uznał jednak Farfał. Według niego nowa RN TVP została wybrana nielegalnie, nielegalny jest więc też wybrany przez nią zarząd.

Do rejestru nie jest wciąż wpisana także Rada Nadzorcza, która zarząd wybrała. Postępowanie ws. rejestracji rady wydłużyło się m.in. ze względu na uchybienia formalne (brak we wniosku do sądu numerów PESEL członków RN TVP).

jk/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane