• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Gracze dostaną, czego chcieli

Gracze dostaną, czego chcieli
Foto: Reuters Foto: Kinect - nowy gadżet do Xboxa

Microsoft zapowiedział wprowadzenie także do Polski usługi Xbox Live. Jej niedostępność w naszym kraju była kością niezgody między koncernem a jego polskimi klientami.

Usługa Xbox Live to internetowy serwis Microsoftu. Pozwala użytkownikom konsoli Xbox 360 łączyć się z siecią, z której mogą za darmo i legalnie ściągać dema i zwiastuny gier, materiały filmowe poświęcone elektronicznej rozrywce, rozmawiać ze swoimi znajomymi.

Tą drogą mają też dostęp do serwisów Facebook czy Twitter. Przede wszystkim jednak mogą wspólnie grać za pośrednictwem internetu. Na razie polscy gracze robią to nielegalnie - rejestrując się na zagraniczne konta - bo polskiego Live nie ma.

Już jesienią

Według oficjalnego komunikatu Microsoftu, usługa ma zostać wprowadzona do Polski jesienią.

Pierwsze oficjalne informacje o polskim Live przekazane zostały na konferencji Microsoftu podczas targów E3 w Los Angeles. Jak na żywo donosili dziennikarze serwisu polygamia.pl, przedstawiciele koncernu poinformowali o starcie usługi "w każdym kraju, w którym sprzedawana jest konsola Xbox 360".

- Przez ponad 3 lata obecności marki Xbox 360 w Polsce zdążyła wytworzyć się silna i prężna społeczność użytkowników naszej konsoli. Dzięki Xbox Live polscy gracze będą mogli cieszyć się jeszcze większymi możliwościami swojej konsoli - mówi Dominik Dubicki z polskiego oddziału Microsoftu.

Nie tylko Live

Polskie Live związane jest ze startem innej sztandarowej usługi dla Xboxa 360. Podczas E3 Microsoft poinformował o wprowadzeniu do sklepów na jesieni tego roku Kinecta - czyli szeroko opisywanego kontrolera umożliwiającego komunikacją z konsolą za pomocą samych ruchów ciała. Urządzenie dotąd opisywano pod nazwą Project Natal. Koncern zapowiedział także wprowadzenie na rynek odświeżonej wersji Xboxa 360, zwanej Slim.

ŁUD/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane