• rozwiń

Grabowski: 4-proc. inflacja możliwa do końca roku

Grabowski: 4-proc. inflacja możliwa do końca roku
Foto: TVN24 Foto: Grabowski: 4-proc. inflacja możliwa do końca 2007 roku

Inflacja w Polsce może przekroczyć 4 proc. już pod koniec tego roku - uważa prezes Skarbiec Asset Management Holding SA, były członek Rady Polityki Pieniężnej, Bogusław Grabowski.

- Bardzo prawdopodobne, że przebijemy ten poziom (4 proc. - red.) już pod koniec tego roku. Od początku roku do końca listopada ceny wzrosły już o 3,7 proc. - powiedział Grabowski w radiu PiN, pytany o to, czy i kiedy inflacja w Polsce może przekroczyć 4 proc.

Według GUS, w listopadzie ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 3,6 proc. w stosunku do listopada 2006 roku. Jak powiedział Grabowski, Rada Polityki Pieniężnej będzie musiała podjąć zdecydowane działania, ale wpływ polityki pieniężnej na inflację będzie widoczny dopiero w przyszłym roku.

- Myślę, że inflacja osiągnie poziom 4-5 proc., ale są pewne czynniki ograniczające, tym bardziej, że rosną ceny całej światowej gospodarki, pomimo spowolnienia gospodarczego - dodał.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane