• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

GPW spogląda na towary

GPW spogląda na towary
Foto: tvn24.pl/ArturTarkowski Foto: Na GPW notowane sa kontrakty na dwa indeksy, niektóre akcje i kursy 3 par walut

Giełda Papierów Wartościowych planuje uruchomić w 2011 roku rynek instrumentów pochodnych opartych na towarach. Warszawska Giełda Towarowa chce je natomiast zaoferować już w połowie przyszłego roku - dowiedział się "Parkiet".

- Do pełnej oferty instrumentów inwestycyjnych brakuje nam już tylko rynku instrumentów opartych na towarach. Na razie istnieje tylko jego zalążek w postaci certyfikatów strukturyzowanych na ropę, złoto i inne aktywa, ale myślimy o segmencie o znaczeniu zdecydowanie większym - mówi gazecie Ludwik Sobolewski, prezes GPW.

O zakup większościowego pakietu akcji GPW stara się Deutsche Boerse. Ta zaś ma znakomicie rozwinięty rynek instrumentów pochodnych i obsługujący go system transakcyjny. Według wiceminister skarbu Joanny Szmid, propozycja Deutsche Borse ma do piątku zostać jeszcze uzupełniona o rozwiązania technologiczne oraz program rozwoju GPW w zakresie finansowym.

WGT też nie zasypia gruszek w popiele i dosłownie wczoraj złożyła w sądzie wniosek o rejestrację spółki akcyjnej Polski Rynek Terminowy. Ma ona następnie wystąpić do Komisji Nadzoru Finansowego z prośbą o zgodę na uruchomienie rynku regulowanego - ujawnia Michał Jerzak, prezes Warszawskiej Giełdy Towarowej.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane