• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

GPW błysnęła na tle Europy

GPW błysnęła na tle Europy
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Podsumowanie dnia na warszawskiej giełdzie

Europejskie giełdy zakończyły na minusach. Spadki notowań w Warszawie okazały się jednak dużo mniejsze niż na innych parkietach. Warszawski WIG20 spadł na zamknięciu sesji spadł o 1,12 proc. podczas gdy niemiecki DAX o 5 proc., francuski CAC o prawie 4, a brytyjski FTSE - o 3,2 proc.

Czwartkowe spadki były raczej do przewidzenia. Po mocnym, środowym wybiciu wielu krajowych inwestorów postanowiło zrealizować zysk. W porównaniu do pozostałych parkietów Starego Kontynentu wcale nie było tak źle.

Spokojnie, choć w dół

Sesja na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych była stosunkowo spokojna, a obroty na rynku akcji nie przekroczyły wartości miliarda złotych.

- Czwartkowa sesja rozpoczęła się neutralnie. Główne indeksy nie wykazywały jednak najmniejszej ochoty do kontynuowania wzrostów z poprzednich dni, ani do większej korekty. Efektem było utkwienie WIG20 w trendzie bocznym, który i tak był zdecydowanie lepszym kierunkiem niż ten obrany przez główne giełdy europejskie. Tam nie było już śladu wczorajszego optymizmu i początek był ewidentnie pod kontrolą podaży - ocenił analityk A-Z Finanse Paweł Cymcyk.

W ślad za światem

Jednak już ok. godz. 10 indeks WIG20 zaczął zdecydowanie tracić. - O godz. 10 obserwowaliśmy dynamiczne zejście indeksu w nowe minimalne poziomy w ślad za tracącymi na wartości walorami PKO BP, KGHM, TPSA oraz PKN Orlen i to one w głównej mierze przyczynił się do spadku GPW - relacjonował analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego Marcin Stebakow.

- W kolejnych godzinach warszawskie byki próbowały wyciągnąć indeks z minimalnego wówczas poziomu 1441,4 pkt (-1,4 proc.), jednakże presja otoczenia była nazbyt silna i po lekkiej korekcie WIG20 znów rozpoczął zjazd w dół - dodał Stebakow.

Przed końcowymi rozstrzygnięciami rynki zaczęły odrabiać wcześniejsze straty w ślad za korekcyjnym odbiciem amerykańskich kontraktów. Nie na długo. Po rozpoczęciu sesji za oceanem indeksy zaczęły trafić.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane