• rozwiń

GPW będzie mieć nowy system

GPW będzie mieć nowy system
Foto: TVN24.pl Foto: Wysłużony system WARSET idzie na emeryturę

Amerykańska NYSE Euronext dostarczy nowy system transakcyjny dla Giełdy Papierów Wartościowych - zapowiedział na antenie TVN CNBC Biznes minister skarbu Aleksander Grad. Według jego słów współpraca obu giełd ma charakter biznesowy.

Nowy system transakcyjny ma zostać wdrożony pod koniec 2011 lub na początku 2012 roku.

- NYSE Euronext to jest ta giełda, która będzie miała umowę o współpracy biznesowej i będzie dostawcą nowoczesnego systemu transakcyjnego. Nasza giełda będzie współpracować z partnerem biznesowym, żeby budować swoją wartość w regionie, ale to nie jest zaangażowanie kapitałowe inwestora - mówił minister Grad.

- Dzisiaj w sprawie wyboru dostawcy nowego systemu transakcyjnego wypowie się walne zgromadzenie GPW. Ale już teraz można powiedzieć, że do współpracy biznesowej z GPW została wybrana NYSE Euronext - stwierdził Aleksander Grad.

Informację o finalizowaniu umowy z NYSE Euronext potwierdził później prezes GPW Ludwik Sobolewski. - Nie mogę teraz powiedzieć, jaki będzie koszt wdrożenia systemu, ale z jego sfinansowaniem nie będzie problemu nawet ze środków własnych - powiedział prezes Sobolewski. - Poza tym jesteśmy firmą, która stale generuje zyski, a płatności będą rozłożone na lata - dodał.

Według prezesa GPW nowy system będzie nowocześniejszy obecnego WARSET-u i będzie miał wiele nowych funkcji, na które czekają inwestorzy. - WARSET ma już osiem lat i wymaga zmiany, bo nie ma właściwości funkcjonalnych i technicznych, takich które cechują najnowocześniejsze systemy. Poza tym rynek się rozwinął i inwestorzy tego potrzebują - powiedział prezes.

GPW od pewnego czasu poszukiwała wykonawcy nowego systemu. Prezes Ludwik Sobolewski w jednym z wywiadów wskazał, że nowy system powinien być wdrożony pod koniec 2011 lub na początku 2012 roku.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane