• rozwiń

Temat: Praca

Gospodarka zwalnia. Firmy znów zaciskają pasa

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Przedsiębiorcy biorą w leasing starsze auta, szukają tańszych biur i pracowników. Nie wierzą w trwałe ożywienie – donosi "Rzeczpospolita".

- Gospodarka zwalnia, w IV kwartale i na początku przyszłego roku PKB urośnie zaledwie o nieco ponad 2 proc. - prognozuje Jakub Borowski, ekonomista Credit Agricole. - Firmy już to czują i tną koszty - dodaje.

Oszczędności

Potwierdzają to m.in. przedsiębiorstwa leasingowe świadczące usługi dla biznesu. - Dwa razy więcej firm pyta o samochody używane niż o nowe. Chcą wynajmować nawet sześcioletnie auta - mówi Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

Coraz powszechniejsze staje się też zjawisko outsourcingu personalnego.

- Coraz więcej jest pracowników tymczasowych, bo w razie rozstania z nimi pracodawca nie ponosi kosztów odprawy - mówi Tomasz Ślęzak, wiceprezes Work Service specjalizującego się w usługach HR.

Tańsze biura

Często przedsiębiorcy decydują się na zmianę siedziby, bo w nowo wybudowanym biurowcu deweloper jest w stanie zaoferować pierwszemu dużemu najemcy bardzo dobre warunki, łącznie z okresem bezczynszowym albo wyposażeniem biura i serwisem sprzątającym w cenie najmu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane