• rozwiń

Gospodarka USA w recesji, mimo dobrych danych?

Gospodarka USA w recesji, mimo dobrych danych?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: "Mamy do czynienia z recesją"

Dobre wyniki z USA. Liczba rozpoczętych inwestycji w budownictwie domów mieszkalnych wzrosła w kwietniu o 8,2 proc. do około 1 mln w ujęciu rocznym - wynika z danych Departamentu Handlu USA. Jednak mimo optymistycznych danych niektórzy ekonomiści mówią o recesji.

Analitycy spodziewali się, że liczba rozpoczętych, nowych inwestycji wyniesie 0,939 mln. Jednak zdaniem niektórych analityków, amerykańska gospodarka ma poważne problemy.

- Ostatni wskaźnik nastrojów konsumenckich nie był dobry. Uważam, że właśnie na tym niskim poziomie się zatrzymamy - podkreślił główny ekonomista z firmy Private Investment Managment Richard Zellmann na antenie TVN CNBC Biznes.

Ekonomista podkreślił, że nominalny produkt krajowy brutto w Stanach Zjednoczonych wskazuje na fakt, iż gospodarka USA jest już w recesji. Jego zdaniem, realny wzrost PKB nie pokazuje wyhamowania gospodarki ze względu na niedoszacowaną inflację.

- To nominalna wartość wzrostu PKB ma największe znaczenie, a wynosi ona teraz około 3 procent. Poziom ten w przeszłości oznaczał już recesję. Dlatego też uważam, że dane z ostatnich dwóch tygodni były zbyt dobre, by mogły się utrzymać. Gorsze wyniki są w drodze - przestrzegł Zellmann.

mwr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane